Nowoczesne drukarnie w internecie

Zalety współpracy z drukarniami online

W świecie poligrafii coraz więcej usług zlecanych jest nie osobiście, a za pośrednictwem internetu. W Polsce powstaje coraz więcej drukarni internetowych. Zalet współpracy z takimi firmami jest wiele – szybki czas realizacji zleceń, łatwa obsługa systemu do składania zamówień, błyskawiczne wgrywanie plików na serwer drukarni czy dostawa materiałów bezpośrednio pod wskazany adres. Dzięki temu drukarnie działające w internecie zyskują duże grono zadowolonych klientów.

Jak wygląda współpraca z drukarnią?

Każda drukarnia internetowa ma własny system przyjmowania zamówień i obsługi klienta. Jednak najczęściej tern proces jest podobny do siebie. Użytkownik (klient) zakłada indywidualne konto. Poprzez specjalnie zaprojektowaną stronę internetową wybiera rodzaj zamówienia – druk, format, nakład itp. Następnie wgrywa plik przygotowany według wytycznych drukarni, opłaca zamówienie szybkim przelewem i czeka na dostawę.

Jakie materiały można zamówić online?

Drukarnie internetowe przyjmują do realizacji najrozmaitsze zlecenia, potrafią wydrukować ulotki w kilkudziesięciu tysięcznych nakładach. Drukarnia wizytówki w małej ilości również jest w stanie wydrukować. Należy jednak pamiętać, że im większa jest ilość zamówionych sztuk, tym cena będzie bardziej atrakcyjna. Wynika to z rozłożenia się kosztów związanych z przygotowaniem plików do druku, naświetlaniem płyt do maszyn offsetowych, przygotowaniem matryc czy rozmieszczeniem na arkuszach papieru.

Rosnąca popularność drukarni internetowych

Coraz więcej klientów decyduje się na współpracę z drukarniami internetowymi przez wygodę oraz przystępne ceny usług. Zleceniodawca tak naprawdę może kontrolować cały proces zamówienia, śledzić jego realizację. Towar dostarczany jest bezpośrednio pod wskazany adres za pośrednictwem firmy kurierskiej, nie ma potrzeby samodzielnego odbierania nieraz bardzo dużych dostaw. Nad wszystkim oczywiście czuwa dodatkowo profesjonalny sztab konsultantów z biura obsługi klienta, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu i pomaga w razie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *