Czym powinna się charakteryzować dobra drukarnia internetowa i jak taką wybrać?

Na pewno wielu z nas w obecnych czasach szuka możliwości profesjonalnego wydruku jakiejś większej ilości materiałów. Niech to będą na przykład ulotki, wizytówki, broszury, plakaty i tak dalej. Wiadomo, że nie zrobimy tego przecież na domowym, amatorskim sprzęcie, a potrzebny jest sprzęt naprawdę profesjonalny, jaki spotkać można tylko w poważnej drukarni. Tyle, że nie każdy ma taką drukarnię dostępną w swoim mieście pod ręką. Owszem, w większych miastach nie powinno być z tym problemu, ale jeżeli ktoś akurat mieszka na tak zwanej prowincji?

Wtedy jedynym wyjściem jest złożenie zamówienia przez internet w tak zwanej drukarni internetowej i czekanie na przesyłkę z wydrukowanymi materiałami. Wbrew pozorom, wcale nie jest to rozwiązanie złe. Co więcej, zdarza się z niego korzystać także tym, którzy mają dostęp do drukarni stacjonarnej. Dlaczego? Dlatego, że ceny w takiej internetowej są po prostu dużo niższe. Jeżeli więc liczymy się z każdym groszem, a do tego zamawiamy hurtową ilość materiałów, to naprawdę się to opłaca.

Jako, że wszystko odbywa się na odległość, to tak naprawdę przestaje mieć znaczenie, czy fizyczna siedziba takiej drukarni zlokalizowana jest kilkadziesiąt czy też kilkaset kilometrów dalej. To wszystko sprawia, że wybór takiego punktu jest naprawdę szeroki. Czym się kierować? Na pewno dobra, sprawdzona i szanująca się drukarnia internetowa powinna oferować swoim klientom dużo kanałów kontaktu, między innymi telefon i pocztę elektroniczną i bardzo szybko odpowiadać na jego zapytania.

Ważne jest też to, by chociaż podstawowy cennik usług był podany na stronie, choć wiadomo, że w przypadku większych zamówień, szczególnie dla stałych klientów, w grę wchodzą jakieś rabaty. Na pewno też taka dobra drukarnia powinna pracować na wysokiej klasy maszynach, które drukują w bardzo wysokiej jakości oraz rozdzielczości, a to wszystko przy użyciu firmowych farb, odpornych na warunki atmosferyczne i ukazujących żywe, kontrastowe i atrakcyjne kolory.

Taka drukarnia to także drukarnia wielkoformatowa, która jest w stanie wydrukować chociażby duże plakaty, ale i drobne rzeczy, jak wizytówki oraz odpowiednio przyciąć wykonane materiały. Do każdego zlecenia winien być dobierany odpowiedni papier o zmiennej gramaturze i odpowiednich właściwościach i choć zależy to także od klienta, to drukarnia może tu zasugerować swoje rozwiązania. Nieoceniona jest również pomoc profesjonalnego grafika, który przygotuje materiały do druku i wprowadzi niezbędne poprawki oraz przeprowadzi kalibrację barw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *